nir-crystal

ניר קריסטל – קורות חיים

ניר קריסטל – קורות חיים

לידה: ישראל, 1971
מצב משפחתי: נשוי + 3

רקע תעסוקתי:
סמנכ״ל שיווק ומכירות – חברת התרופות צמל ביו-פארמה בע״מ
סמנכ״ל שיווק – בית החולים הרצליה מדיקל סנטר
ראש אגף השיווק – מערך ביטוחי הבריאות וכללית מושלם, כללית
מנהל השיווק ושירות הלקוחות – מחוז דן-פ״ת, כללית

השכלה אקדמית:

המכללה למינהל – בוגר בהצטיינות – M.B.A – בהתמחות ניהול השיווק
המכללה למינהל – בוגר בהצטיינות – B.A – בהתמחות ניהול השיווק וניהול משאבי אנוש

קורסים נוספים:

הכשרת דירקטורים – המרכז הישראלי לניהול (המי״ל)

 • הקורס להעצמת נבחרים בזירה המקומית – המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת ת״א וקרן ברל כצנלסון.
 • הכשרה בגישור, מרכז גישורים A.D.R בשיתוף ה״כללית״
 • תקשורת, דוברות ויחסי ציבור, אונ׳ בר-אילן בשיתוף ה״כללית״

  שפות: עברית, אנגלית, צרפתית. בכולן: קריאה, כתיבה ודיבור

שירות צבאי:

סרן מיל׳ – ראש מדור תכנון כח אדם בחיל הקשר

פעילות ציבורית התנדבותית:

חבר מועצת העיר, רעננה (מ – 11/2013)

חבר ב – 9 וועדות עירוניות:

יו״ר ועדת הרווחה, יו״ר ועדת האימוץ, חבר ועדת החינוך, ועדת המשנה לתכנון ובניה, הועדה להנחות בארנונה, ועדת התמיכות, ועדת הביטחון, הועדה לקידום מעמד הילד, ועדת הבטיחות בדרכים

מקים ומפקד “סיירת ההורים רעננה״, העוסקת בביטחון ובטיחות הנוער ברעננה בדגש על צמצום השימוש באלכוהול, בעישון ובהגברת הבטיחות ברכיבה על אופניים

קידום מגוון רחב של פרויקטים למען תושבי רעננה:

מהפיכת שירותי הדואר ברעננה

 • טיפול בבעיות התחבורה והקמת רמזור במחלף בן-גוריון וכביש 531
 • המחאה נגד העברת שדה התעופה הרצליה למיקום חדש מצפון לשכונות
   קרית שרת, לב-הפארק ונווה זמר.
 • מאבק לביטול היטל התיעול שחסך לתושבים 12.5 מיליון ₪
 • מהפכת השקיפות – צילום ישיבות המועצה
 • עבודת מטה בתחום שבילי אופניים ברעננה
 • עבודת מטה בתחום יחידות מתנדבי המשמר האזרחי ברעננה
 • פרוייקטים חינוכיים לנוער בתחום צמצום שימוש באלכוהול, עישון ורכיבה בטוחה באופניים
 • החתמת 15,000 איש לתמיכה במאבק הנכים להעלאת קצבאות הנכות
 • פרויקטים לרווחת ניצולי השואה וקשישים
 • פרויקטים משולבים וגיוס תרומות לחיילי בה״ד 7 והחיילים הבודדים
 • ב״הבית של בנג׳י״
 • מכבי האש ת”א: מפקד יחידת המתנדבים הבוגרים (1995-2000), ובסה”כ 15 שנות התנדבות.

עשיה ציבורית

עשיה ציבורית

עושה ועושה כבר שנים בהתנדבות למען תושבי רעננה

סיירת ההורים ברעננה

סיירת ההורים הוקמה בשנת 2008 על ידי ניר קריסטל ותמי פלד-חיון לבקשתו של ראש העיר דאז. קריסטל שימש כמפקד הסיירת עד סוף חודש יולי 2018, אז נאלץ להפסיק פעילות כמתנדב משטרה בשל הבחירות לראשות העיר בהתאם לנוהלי משטרת ישראל. הסיירת פועלת בסופי השבוע, בחופשות בתי הספר ובחגים,  מסייעת לצמצם התנהגויות מסוכנות של אלכוהול, עישון, אלימות ועוד. במקביל, בוצעו במהלך השנים פעולות רבות משלימות של חינוך בבתי הספר בנושאים אלה. הסיירת ברעננה פועלת במודל ייחודי כיחידת משמר אזרחי ונחשבת לטובה ביותר בישראל. במהלך השנים זכו מתנדבי הסיירת להציל חיים מספר פעמים.

מהפיכת שירותי הדואר בעיר

בשנת 2014, זמן ההמתנה הממוצע ברעננה לקבלת דואר עמד על 40 דקות. סניף אופסטרלנד היה צר מלהכיל את הקהל, שלא פעם נאלץ להמתין מחוץ לסניף, בשרב או בגשם. יזמתי עצומה לשיפור השירות, עליה החתמתי מאות תושבים ועמה הגעתי גם לכנסת ולפגישות עם חברת דואר ישראל. התוצאה – שיתוף פעולה נפלא עם חברת דואר ישראל שהובילה למהפכה בשירות ברעננה.
זמן ההמתנה הממוצע ירד ל- 9 דקות בלבד. מלבד סניפי הדואר, נבחרו עוד 8 בתי עסק המחלקים חבילות לתושבים. שעות העבודה הורחבו, ניתן להזמין שליח עד הבית וכמובן לזמן תור באינטרנט. היום נפוצים שירותים רבים מאלה כבר בכל רחבי המדינה.

הרמזור במחלף בן-גוריון וכביש 531

עוד לפני שכביש 531  חובר לכביש  4 דרום, מדי יום מאות מכוניות נסעו על גשר בן גוריון מכביש 531 מכיוון מזרח, פנו שמאלה על הגשר וירדו חזרה ל – 531, הפעם ממערב למזרח. ביום ה – 14.7.2017, אירעה שוב במקום תאונה עם נזק בלתי הפיך לרכב. השלישית בה נכחתי. לאור ניסיוני כמפקד יחידת המתנדבים של מכבי האש בת”א, הבנתי שיש כאן דפוס של תאונות חוזרות. לשמחתי הצלחתי להוכיח זאת לחברת נתיבי ישראל, לאחר אינספור פניות ומאמצים, אך הם לקחו את הנושא ברצינות גמורה. ביום 19.7.18 הותקן במקום רמזור המציל חיים מדי יום.

המאבק במס "היטל התיעול" בשנת 2015

בשנת 2015 הוחלט על להשית על התושבים את “היטל התיעול”. גזבר העיר הסביר במועצה כי עומדים לגבות מהתושבים למעלה מ- 40 מיליון שקלים. לא הוגש כל תחשיב לחברי המועצה ומן הרגע הראשון היה ברור לי כי הסכום מופרז (בסופו של דבר שלחו חשבונות על 50 מיליון שקלים). יצאתי למאבק יחד עם שותפי דאז לסיעה, חיים ברוידא שכלל החתמת תושבים על עצומה, הפגנה ועוד. לשמחתנו, היתה במקביל גם תביעה ייצוגית שהוגשה נגד העיריה. לאחר מו”מ ממושך שקיימתי עם גזברית העיריה והיועצת המשפטית, החליט ראש העיריה לוותר על גביה של 25% מהיטל התיעול, שהם 12,500,000 ש”ח, חיסכון ממוצע של 640 שקלים לכל משפחה ברעננה.

צילום ישיבות המועצה – מהפכה של שקיפות

בפברואר 2014, חודשים ספורים לאחר שהתמניתי לחבר מועצה, הגשתי הצעה לצילום ושידור ישיבות המועצה. בעיניי שקיפות ודיווח אקטיביים לציבור הם החובה הבסיסית של כל נבחר ציבור, הרי בשביל הציבור אני כאן. ראש העיריה דאז, זאב בילסקי הציע למנות ועדה שתבדוק את הנושא אך בפועל העניין לא קודם!! שוב העליתי הצעה ב – 2015 והיא נדחתה ברוב קולות. שוב חזרתי על כך בשנת 2017 ושוב הקואליציה הפילה את ההצעה. בישיבת המועצה הראשונה בראשותו של איתן גינזבורג, בחודש מרץ 2018 העליתי שוב את הצעתי. היה לי ברור שזה שח-מט. הרי מי יתנגד למה שטוב לציבור בשנת בחירות? הפעם,  כדי להימנע מהפסד מביך לי כחבר אופוזיציה בשנת בחירות בנושא שכזה,  הודיע ראש העיר הזמני (שבפעמים הקודמות הצביע נגד ההצעה), כי אין צורך לקיים הצבעה ושהישיבות ייפתחו מעתה לצילום. כך צריך להיות משטר דמוקרטי. שקוף, פתוח ונגיש לציבור. זו דרכי וזו רק ההתחלה במהפכת השקיפות שאני מתכנן לרעננה.

ההתנגדות להעתקת שדה התעופה של הרצליה לשטח מצפון לרעננה

כבר שנים שמדברים על העתקת שדה התעופה הרצליה ממקומו, כשאחת החלופות היתה להעתיק אותו לאזור השרון, למתחם שמצפון מערב ל”הר הזבל” שלנו. סה”כ 120,000 המראות ונחיתות בשנה, שהן כ – 330 המראות ונחיתות ביממה. לנו ברעננה היה נוצר אסון כבד לאיכות החיים של שכונות נווה זמר, קרית שרת ,לב הפארק ונאות עוזי. לשם כך, הצטרפתי כנציג של רעננה, למטה המאבק האזורי שהובילה המועצה האזורית חוף השרון, בראשותו של מר אלי ברכה עם נציגים רבים מהיישובים הסמוכים לנו כדוגמת בצרה ובני ציון. החתמנו אתכם על עצומה, קיימנו הפגנה גדולה והתקיימו פגישות רבות ובימים האחרונים התבשרנו כי התוכנית הזו ירדה מעל הפרק לגבי האזור שלנו.

פעילות למען ניצולי שואה, חיילים בודדים, קשישים ועוד.

היפה ביותר מבין כל הפרוייקטים בהם לקחתי חלק בשנים האחרונות למען קשישים, ניצולי שואה וחיילים, הוא זה שחיבר בין ניצולי השואה לצוערי קורס קציני הקשר. וכך זה התחיל…לפני מספר שנים, בסיום טקס יום השואה העירוני, ניגשתי לאחת מניצולות השואה והודיתי לה על ששיתפה את הקהל בסיפורה האישי. “להיות עם חופשי בארצנו – זה כל הסיפור”. כך השיבה לי וצעדה לביתה. מאז המשפט הזה לא יצא לי מראש. המשפט גרם לי ליזום פרוייקט של חוויות משותפות לצוערי קורס קציני קשר בבה”ד 7, היחידה שרעננה מאמצת, לבין ניצולי השואה. יחד עם האגף לשירותים חברתיים והפיקוד של בה”ד 7, קיימנו מספר אירועים משותפים: הדלקת נרות בחנוכה, מפגשים פרטניים של צוערות וצוערים עם ניצולות וניצולי השואה בבתיהם ברעננה. אך השיא היה – השתתפות של ניצולי השואה במסדר סיום קורס הקצינים של אותם הצוערים, בבה”ד 7 שבנגב, במעמד קצין הקשר התקשוב והסייבר הראשי של צה”ל. במהלך הביקור נטעו כולם יחד את “גינת רעננה” אשר תרמנו מטעם רעננה כעיר המאמצת. בגינה נשתלו 7 עצי זית לרגל 70 שנים למדינת ישראל, 70 לחיל הקשר וכמספרו של הבסיס – בה”ד 7. עוד בביקור זכו ניצולי השואה לביקור בחדר ההדרכה המיוחד של “יד ושם” שבפועל במקום. שיא ההתרגשות היה בסיומו של מסדר הסיום. מרים, ניצולת שואה שישבה לידי, התרגשה כל כך כאשר עברה מולנו חוליית הדגלנים ולאחריהם תזמורת צה”ל. “עכשיו אני רוצה לומר… יימח שמם” (של הנאצים כמובן), כך אמרה לי. וכל שנותר לי לענות לה היה…”בדיוק בשביל זה, רציתי להביא אותך לכאן”. הרגשתי שסגרתי מעגל כשגרמתי לניצולי השואה היקרים שלנו ליהנות מהחוויה של “להיות עם חופשי בארצנו” יחד עם הקצינים החדשים.

אופניים

בסיירת ההורים אנו מטפלים גם בנושא הרכיבה הבטוחה. הבעיה שרובצת לפתחנו הובילה אותי ליזום את הסרטון שלפניכם, אשר הפקנו כאן ברעננה
כדי לשפר את מודעות הנוער לרכיבה בטוחה.

קיימנו ערב מרגש בו תלמידי שתי כיתות ח’ והוריהם מחטיבת הביניים “אלון” הוזמנו לעבור סדנה משותפת, לגבש כללים ולכתוב אמנה לקידום הרכיבה הבטוחה ברעננה. עבורי זה היה פיילוט, שבעקבותיו גיבשתי תוכנית הדרכה לחינוך הרכיבה בבתי הספר. במקביל ערכתי מפגשים במסגרת קבוצת עבודת מטה שיזמתי כדי לגבש טוב יותר את התכנית לנושא סלילת נתיבי אופניים בעתיד הקרוב ברעננה.

התקציב העירוני

כבעל ניסיון של 18 שנים בתפקידי ניהול בכירים במגזר הפרטי והציבורי, אני בקיא היטב-היטב בכל רזי ספר התקציב העירוני. הבנה כלכלית זו היא שהביאה אותי ליזום את המאבק בהיטל התיעול שחסך לכולנו 12.5 מיליון שקלים (ראה לעיל), לצמצם הלוואה שהעיריה לקחה לפני 3 שנים בלי שהוצגו מקורות להחזר אותה הלוואה שאמורה היתה להסתיים רק בשנת 2020. במקביל כחבר האופוזיציה בקדנציה הנוכחית דאגתי להצביע על עיוותים בניהול התקציב העירוני, אך בעיקר להציע חלופות וניהול כלכלי נכון יותר עבור רעננה לפי מיטב הבנתי המקצועית.

והנה רק דוגמא אחת: כבר כ – 8 שנים, קיימת תכנית אב לסלילת נתיבי אופניים בעיר שממנה לא נסללו אפילו לא 25%. בתכנון תקציב טוב יותר של מקורות ההשבחה ניתן היה כבר לסיים לפני כמה שנים את סלילתם של נתיבי אופניים בטוחים בכל העיר !!! ובכך למנוע פצועים ונפגעים. דוגמא אחת לפרוייקט שאני מתכוון ליישם בתוך 3 שנים.