נוער

נוער

כמי שהקים ופיקד על סיירת ההורים העירונית שעוסקת בנוער משך 8 שנים, אני מכיר אתכם היטב-היטב. אתם טוענים שוב ושוב שמשעמם לכם ברעננה ושזו עבורכם עיר בתרדמת חורף עמוקה. אובייקטיבית, הנוער שלנו סובל מהזנחה בהשקעה העירונית. סטנדרט רעננה החדש לנוער כולל מהפכה של ממש בהתייחסות העירונית לנוער. נקים עוד מבנים לתנועות הנוער ונשדרג את הקיימים, נדאג למקומות בילוי והפארק יהפוך בסופי השבוע ל”פארק הנוער”. נסלול נתיבי אופניים כדי שהילדים שלנו יוכלו לרכב בבטחה ולא נראה יותר את הסרטונים המדאיגים שאנחנו מקבלים בוואטסאפ. ולא שכחנו גם את הערכים.  נעודד התנדבות בקהילה וניזום פעילויות עם האוכלוסיה המבוגרת בעיר.

נתיבי אופניים

בתוך 3 שנים יעמדו לרשות הנוער 31 קילומטרים של נתיבי אופניים חדשים, בטוחים ומופרדים לחלוטין מהמדרכות והכבישים. נעניק להם הדרכה בבתי הספר לשימוש מושכל בנתיבים אלו ונאפשר להם להגיע לכל מקום בעיר באופן עצמאי לחלוטין.

 עוד בנושא זה, ראו פירוט בפרק התחבורה, למעבר לחצו כאן.

על פארק הנוער כבר שמעתם?

בכל סוף שבוע יהפוך פארק רעננה לפארק הנוער. עם ריהוט גן שיפוזר במגוון מתחמים על הדשא, עם פופים, משחקים כמו שש-בש, שח-מט, ועוד, מגרשי הספורט הפתוחים למשחק, עם הקיוסק ליד פינת החי שיפתח את שעריו בלילה כדי למכור שתיה, גלידות, פיצות וכל מה שהנוער אוהב.
על הדשא ליד האגם יוקרן סרט בכל סוף שבוע בין החודשים מאי ועד נובמבר.
“האולם על האגם” (מה שכיום גלריה שתעבור למרכז העיר) – ישמש כמועדון בימי שישי בלילה לתלמידי החטיבות והתיכונים.

ואת עיר הנוער, מכירים ?

מדיי קיץ, בחופש הגדול, נקיים בפארק רעננה פסטיבל בן יומיים רצופים, שכולו מוקדש לבני הנוער בעיר. עם מגוון פעילויות, ירידים מגוונים, הפעלות של ספורט ואטרקציות מדהימות לבני הנוער בשיתוף כלכלי עם גופים מסחריים ונותני חסות.
ובכל אחד משני הערבים – הופעת אומן אורח מרכזית. כי לנוער שלנו פשוט מגיע יותר. 

במת הנוער ביום העצמאות

הכניסה לאמפיפארק בליל העצמאות תהיה בהפרדה לבני רעננה ולאורחים. בני הנוער הרעננים יזוהו על ידי אפליקציית “רעננוער”.
תושבי חוץ יוכנסו לאמפיפארק רק על בסיס מקום פנוי לאחר גמר התור של בני רעננה. (סליחה על האפליה, אך זאת בעקבות לקחי ליל העצמאות האחרון בו גילינו כי 80% מהמבלים באמפי היו תושבי חוץ ואילו בני הנוער הרעננים נאלצו להמתין שעות בתור בשל מגבלת הרישוי באמפיפארק לכניסת עד 8,370 איש). 

שדרוג כל מבני תנועות הנוער – תכנית רב שנתית תוצג לתושבים עד 08/2019.

התכנית תכלול בניית מבנה חדש לשבט “הדר” של צופי רעננה שיתפצל לשני שבטים לאור גודלו והצורך בהפחתת העומס במתחם ברחוב שפינוזה, התאמת התשתיות והמתקנים בכל תנועות נוער להיקף החניכים הקיים ותחזיות הגידול בעשור הקרוב.  

תקציב תנועות הנוער

יוגדל תקציב התמיכות לתנועות הנוער ב – 350,000 ₪ ע”ב קיצוץ בסעיפים אחרים מתוך תקציב התמיכות.

סיירת ההורים העירונית

תורחב למתן מענה מיטבי לבני הנוער.

עיר ללא אלימות

עיריית רעננה תקלוט תקן חדש בשיתוף הרשות הארצית למניעת סמים ואלכוהול לקידום הפעילות העירונית הכוללת בתחום התנהגויות מסוכנות כדוגמת שימוש באלכוהול, סמים ועישון. הפעילות הן במסגרת מערכת החינוך והן במסגרת החינוך המשלים ויחידות עירוניות.

מרפאת מתבגרים

תוקם ברעננה בשיתוף עם קופות החולים ותעסוק במגוון תחומי הרפואה הרלוונטיים באופן ייחודי למתבגרים כדוגמת רפואת נשים, עור, מיניות, פסיכולוגים ועוד.