רעננים יקרים

רעננה היא עיר נהדרת עם תושבים נפלאים, אבל בואו נודה על האמת : בשנים האחרונות העיר דורכת במקום ובמגוון תחומים אף נסוגה לאחור. איבדנו את מקומנו בצמרת.

עד לפני שנים אחדות, כשאמרנו שאנחנו גרים ברעננה – אמרנו הכל. רעננה היתה מודל לחיקוי.
אך בינתיים, רעננה הפסיקה להתקדם והערים השכנות הדביקו את הפער ואף חלפו על פנינו בסערה. הרצליה הקימה פארק שוקק פעילות תרבותית, משפחות צעירות רבות מרעננה עברו לשכונה הירוקה בכפר-סבא, הניקיון כבר לא מה שהיה פעם והדוגמאות רבות. ידענו ימים יפים יותר.

אנו חייבים להוביל את רעננה אל הצמרת בכלים של המאה ה – 21 בה אנו חיים. אבל לפני הכל, רעננה חייבת לחזור להיות עיר המשרתת את תושביה ולא הם המשרתים אותה.
לפעמים נדמה שהפכנו לברירת הקנס של העירייה. לפרה הנחלבת. בין אם מדובר בהיטלים מופרזים או בקנסות חניה שהפכו למקור תקציבי הגדל משנה לשנה. יש לנו המון מה לשפר בשירות ובחווית התושב ובהתאמת התשתיות העירוניות לאתגרי המאה ה – 21.

הבחירות הקרובות הן על השאלה מי  הוא הביצועיסט האמיתי שיכול להוביל את השינוי המיוחל…מי יוביל את רעננה לצמרת?
רבים מבקשים את אמונכם. כולם מועמדים ראויים ואיכותיים אחת-אחד. אבל שאלו את עצמכם מי מהם יכול להוביל באמת את רעננה לעתיד חדש? אנשים שכבר שנים רבות מדיי הם חלק מהמערכת ותחלואיה או אדם נמרץ ובעל חזון? מי שכבר קיבלו מאיתנו הזדמנויות פעמים רבות ולא עשו מספיק, או מי שבזמן קצר הוכיח יכולות ביצוע למען הציבור? מי שזיהו הזדמנות לעוד תפקיד, או מי שמשקיע את כל עתידו ואת האנרגיה שלו, בעתידה של העיר?

שמי ניר קריסטל, 46, תושב רעננה מזה כ – 20 שנה. ב – 5 השנים האחרונות אני חבר בהתנדבות במועצת העיר וב- 9 מוועדותיה החשובות ביותר. רבים מכם מכירים אותי כמי שהקים את סיירת ההורים העירונית והוביל אותה לצמרת, להיותה הסיירת הטובה בישראל, הדואגת לילדים של כולנו ברעננה.     
מאחוריי 18 שנות ניהול בכיר בעולם העסקי ו – 3 עשורים של התנדבות ועשייה קהילתית ענפה. 
אני חבר מועצת העיר הפעיל ביותר ב – 5 השנים החולפות (סליחה על חוסר הצניעות, אך זה נתמך עובדתית). על אף שהייתי חבר האופוזיציה ופעלתי ללא תקציבים וכנגד כל הסיכויים, קידמתי בקדנציה אחת בלבד פרויקטים רבים לטובתנו הרעננים ובהם : פתרון בעיות תחבורה והקמת רמזור בטיחות במחלף בן-גוריון וכביש 531, מהפיכה בשירותי הדואר ברעננה, צילום ישיבות המועצה וקידום השקיפות הציבורית, חיסכון כספי לתושבים של 12.5 מיליון ₪ על ידי מאבק בהיטל התיעול המופרז, מאבק כנגד העברת שדה התעופה של הרצליה לשטח שסמוך לשכונות הצפוניות של העיר, פרוייקטים למען ניצולי שואה, קשישים, חיילים בודדים ועוד.  

בחרתי לסיים את תפקידי כסמנכ”ל בחברת תרופות מצליחה, בה עבדתי מעל 9 שנים, ולהקדיש את כל כולי להתמודדות על תפקיד ראש העיר של רעננה, בו אני רואה את השליחות של חיי.

אני מאוהב ברעננה ובתושביה ומכיר את האתגרים שלנו לפרטי פרטים.
אני וחבריי לרשימה העצמאית “רעננים” מתחייבים, שיחד אתכם, נחזיר את רעננה לצמרת !!!

שלכם,

חתימה לבן

ניר קריסטל