ניר קריסטל לראשות העיר

המצע

חינוך

רמת החינוך – היא השיקול המרכזי של זוגות ומשפחות צעירות בבחירת עיר המגורים.
לכן, רעננה חייבת להיות מספר 1 בחינוך בישראל !

כדי שנכין את ילדינו לאתגרי המחר, עלינו להיות עיר שמושכת אליה את סגלי החינוך הטובים ביותר, כך שהם יעדיפו את רעננה על פני כל עיר אחרת. את זה עושים על ידי השקעה נון-סטופ בסגלי החינוך לפני כל דבר אחר.
בנוסף, עלינו להתאים את עצמנו ואת שיטות הלימוד שלנו. זו תפיסת חינוך עמוקה יותר, מאשר שינוי צורני של חלל הלימודים ומבנה הישיבה בכיתות.

הילדים שלנו יפתחו עצמאות וחשיבה יצירתית מתוך הכרה בייחודיות של כל תלמידה ותלמיד בהתאם לכישוריהם ולהעדפותיהם האישיות. נפתח בקרבם יזמות ונעניק כלים להתמודדות עם אתגרי המחר המצפים להם, באמצעות התנסויות במגוון רחב של מיומנויות הנדרשות לעתיד.
אלה יקנו לילדינו ערכים להפיכתם לאזרחים מעולים ומובילים בחברה הישראלית.

 1. משדרגים את המערכת העירונית – אגף החינוך יהפוך ל"מינהל החינוך".
  כל הנושאים הקשורים לעולם החינוכי של ילדי רעננה ינוהל מעתה תחת קורת גג אחת שתספק מענה הוליסטי ורציף – החינוך הפורמאלי והחינוך הבלתי פורמאלי.
  • נשקיע יותר בסגלי החינוך – נקים צוות ייעודי שיספק תכניות העשרה ותמיכה  לסגלי החינוך העירוניים. כמו כן, אשיק תכנית ייעודית של ניהול שירות לקוחות למערכת החינוך, על ידי כל אגפי העיריה.
  • נקים את האגף לחינוך המשלים – שיעסוק בכל הניהול של בתי התלמיד והמועדוניות ופעילויות אחר הצהריים. (היה כאן ברעננה לפני שנים, זוכרים?)
  • חינוך לכל הגילאים – סביב השעון : מחלקת הנוער והצעירים שכיום נמצאת באגף התרבות תעבור לפעול תחת מינהל החינוך לטובת הרצף החינוכי.

 2. נצמצם את מספר הילדים בכיתות באמצעות הגדלת תקציב החינוך העירוני :
  הממוצע העירוני עומד על 28.2 ילדים בכיתה (28.7 בממלכתי, 28.1 בממלכתי – דתי, 24.7 בחרדי) , אך יש לנו לא מעט כיתות (במיוחד ביסודי) שם לומדים לעמלה מ – 30 תלמידים בכיתה. את זה עלינו לשנות.

 3. הופכים את רעננה לאזור רישום עירוני אחד בכל הגילאים (מהגן ועד התיכון) – אתם בוחרים היכן הילדים ילמדו .
  תבוטל החל משנת הלימודים תשפ"ה החלוקה האזורית ברישום למוסדות החינוך מהגן ועד י"ב, כדי שכל ההורים הרעננים יוכלו לבחור לאיזה מוסד חינוכי ברצונם לרשום את הילדים.

 4. ביטול חטיבות הביניים ברעננה : עוברים ללימודים 6 שנתיים : מיסודי (א'-ו'), עוברים אל התיכון (ז'-י"ב).
  נבצע תהליך מדורג על פני 3 שנים המלווה בצוות מקצועי חינוכי שינהל את השינוי, ילווה ויתמוך בסגלי החינוך ויוודא כי המטרות מושגות. 5. לימוד מתוקשב לכל התלמידים בכיתות ז' – י"ב.
  כי היומיום של כולנו (ופי כמה וכמה של הילדים שלנו) מבוסס תקשוב ואינטראקטיביות. נעשה זאת כמובן לצד שימור ושיפור מיומנויות קריאה וכתיבה (לדוגמא : הבחינות יימשכו בכתב).

 6. נרחיב את היצע המגמות והתל"נים החל מכיתה ז' :
  נחדש ,נרחיב ונאפשר לילדינו לבחור מתוך היצע מרתק של מגמות לימוד ותל"נים, בכדי שיוכלו למצות את כישוריהם :
  • נוסיף מגמות חדשות ומרתקות כדוג':  ימאות, תעופה וחלל, יזמות, מגמה פיננסית, תכנות ועוד.
  • נקדם חינוך טכנולוגי ומקצועות טכניים.
  • נרחיב מגמות אשר סבלו ממגבלת מקום בשל חלוקת העיר לאזורים (שכאמור תבוטל).
  • שפות : נפתח מגמה ללימוד צרפתית. נבחן הביקוש למגמות ספרדית, איטלקית וערבית.

 7. מערכי שיעור אינטראקטיביים כבר מכיתה א' ועד י"ב.
  מערכי השיעור יפותחו ברעננה על ידי מינהל החינוך העירוני וצוותי הוראה מכל בתי הספר בעיר בכל הרמות מכיתה א' ועד י"ב.

 8. שיעורי תגבור – יותר איכות בפחות עלות  :
  מערך עירוני חדשני של שיעורי תגבור יעמוד לרשות הילדים. כך נפחית את הנטל הכלכלי על ההורים שמשלמים כיום מאות שקלים ועד אלפי שקלים עבור שיעורים פרטיים.
  מדובר בשיעורים שיתקיימו בשעות אחה"צ, בקבוצות של עד 5 תלמידים ובאמצעות מורים שירצו להגדיל את כושר ההשתכרות וסטודנטים לחינוך.

 9. בקיץ – צאו לבלות בלי דאגות :
  עד יום 31.5 בכל שנה נודיע להורים (גני ילדים, מעברים בין יסודי לתיכון) על שיבוץ הילדים לשנת הלימודים הבאה.
  ערעורים יתבצעו עד 21.6 כך שעד 30.6 בכל שנה, תסתיים מלאכת השיבוצים ואת החופש הגדול תוכלו לבלות בלי דאגות. 10. נבחן את סוגיית שבוע לימודים מקוצר ביסודי :
  נקים צוות לבחינת סוגיית שבוע לימודים מקוצר (א' – ה) בבתי הספר היסודיים. בשיתוף מומחי חינוך מהמדינה, נציגי מערכת החינוך העירונית וועד ההורים היישובי, נבחן את הסוגיה על כל המשמעויות שלה כולל חלופות של תגבור, העשרה ולימוד חוויתי למעוניינים בכך בימי שישי. מסקנות צוות הבחינה יוצגו לתושבי העיר.
 11. גני הילדים :
  הזנה לילדים גם בבוקר :
  נפעיל פיילוט (ניסוי מבוקר) של הזנה לילדים גם בבוקר ב – 10 גני ילדים ובעקבותיו נחליט האם להרחיבו לכל גני הילדים בעיר.
  מערך האבטחה של גני הילדים ישודרג : באמצעים טכנולוגיים ובתוספת כח אדם באתרים הנדרשים.
  • "סבא גן" – נפעיל ברעננה את פרוייקט "סבא גן" המופעל על ידי מתנדבים אשר מגיעים לגני הילדים ליום קבוע בכל שבוע ומעשירים את הילדים בתכנים.
  • קישור בין דיירי בית אבות וקשישים מהעיר לגני הילדים – נקיים פעילויות משותפות בין ילדי הגנים לדיירי בתי האבות ולקשישים מהעיר. מדובר בפרוייקטים שהוכחו כמאד מוצלחים ותורמים הן לקטנטנים והן לדור המבוגר.
  • שיפור תחזוקת הגנים : אשנה את שיטת הניהול והטיפול בתשתיות ובתחזוקת גני הילדים שמפעילה העיריה, למען הילדים של כולנו.
 12. הכשרות העשרה והדרכות לסגלי ההוראה : נפתח ברעננה את "המרכז להכשרת סגלי החינוך העירוני":
  • צוותי ההוראה יזכו להעשרה נרחבת במגוון תחומים לבחירתם. מתוך התפיסה שכל אחת ואחד מאנשי החינוך ברעננה יודעים במה הם רוצים חיזוק והעשרה ובוודאי מה הכי מעניין אותם, יוכלו לבחור סדנאות וקורסים מתוך מגוון רחב שיעמוד לרשותם (מרביתם ע"ח שעות העבודה).
  • הכשרות והדרכות חדשניות לשדרוג ופיתוח מיומנויות רלוונטיות לעידן המחשוב אל מול יכולות התלמידים. הילדים שלנו חיים את העולם הזה. אנחנו חייבים להתאים את עצמנו אליהם. זה לא פשוט. זהו תהליך שייקח כמה שנים, אך צוותים מקצועיים שיכשירו ויתמכו במורים שלנו יסייעו לסגל ההוראה שלנו להוביל בחזית הטכנולוגית יחד עם התלמידים.
  • כמו כן, המרכז יעניק לסגלי ההוראה שלנו הכשרות העשרה בתחומים רבים ומגוונים כדוגמת כלכלת המשפחה, סדנאות בתחום ההומור, פסיכולוגיה לנוער, "מאסטר שף" ועוד.
 13. מערך הסייעות – הלב הפועם שדואג לילדינו :
  את היקרים לנו ביותר אנו מפקידים בידי מורים, גננות וסייעות. הן הרואות שליחות בעבודתן, זקוקות להכשרה מקצועית מתאימה, לתגמול הולם, ליחס מתאים מצד העיריה ומצד ההורים ולתנאי עבודה ראויים.
  האם כל אלה מתקיימים היום? כנראה שלא.
  העובדות הן שקיים מחסור עצום של סייעות בכל הארץ, פשוט כי הן לא רוצות לבוא לעבודה הזו.
  אז מה עושים? אתחול מחדש (Restart) בכדי להפוך את עקומת הביקוש למקצוע :
  • תגמול הולם לסייעות : צוות מקצועי יבחן מחדש את כל סוגיית התגמול של הסייעות, הישיר והעקיף ויסייע בנושא מול המדינה.
   כי לסייעות שלנו מגיע יותר על עבודה מאד תובענית עם אחריות עצומה לילדים של כולנו.
  • נפתח ברעננה הכשרה ייחודית בישראל לסייעות (כחלק מהמרכז החדש שנקים להכשרת סגלי החינוך העירוני): ההכשרה כוללת התאמה לסוג התפקיד : סייעות חינוכיות – עוזרות לגננות בגני הילדים וכן סייעות בבתי הספר, סייעות רפואיות, מלווים/ות בהסעות.
  • הכשרות העשרה – גם הסייעות יחד עם כל שאר סגלי החינוך יזכו להעשרה והתפתחות אישית במגוון תחומים שמעבר לתחום עיסוקן הישיר ולבחירתן כדוגמת ניהול כלכלת המשפחה, יישומי מחשב ואינטרנט, סדנאות הומור, "מאסטר שף", ועוד.
 14. החינוך לילדי הציבור הדתי
  תכנית חינוך עירונית חדשה לתלמידים הדתיים תיבנה בשיתוף המוסדות המובילים כיום בציבור הדתי ונציגי וועדי ההורים ובהיוועצות מלאה עם משרד החינוך.
  התכנית על היבטיה התקציביים, התשתיות הנדרשות והגדרת לוחות זמנים, תוצג לציבור עד חודש אלול תשפ"ד.
  שלושת העקרונות המרכזיים של תכנית החינוך לילדים הדתיים ברעננה הם :
  • השוואת תקציבים – נבטל את האפליה התקציבית הקיימת כיום בעיר בין החינוך החילוני לחינוך הדתי מתוך התפיסה שכל ילדי רעננה שווים.
  • ילדי רעננה לומדים ברעננה – יחד עם משרד החינוך, הנהלת מוסדות החינוך הדתי ונציגי הציבור הדתי, נגבש את הדרכים להחזיר כמה שיותר מילדינו שלומדים מחוץ לעיר, אלינו הביתה – לרעננה.
  • תשתיות – נדאג להשוואה גם בתשתיות, שם הפער בולט ומשמעותי. נטפל באיכות המבנים והשירותים העומדים לרשות הילדים הדתיים, כך שלרשותם יעמדו מרכזים מתקדמים וחדשניים כמו שמגיע לכל ילדה וילד ברעננה.
 15. התנסות ויזמות
  נרחיב את שיתופי הפעולה עם חברות היי טק ואחרות הפועלות ברעננה, נפתח מערכים המאפשרים התנסות חוויתית אמיתית, הכרת דילמות ואתגרים מקצועיים, פרזנטציות ניהוליות וכישורים הדרושים לשוק העבודה של ימינו.
 16. חינוך מיוחד :
  תפיסת עולמי היא שרעננה חייבת להיות במקום הראשון בחינוך בישראל. זה אומר שכל מרכיב בחינוך ברעננה חייב להיות ראשון ובוודאי החינוך המיוחד. רעננה בהנהגתי תהיה עיר מכילה ותשאף להיות עיר מאמצת לילדי החינוך המיוחד, עיר המהווה השראה ודוגמא לערים אחרות.
  • יחד עם שכנינו בשרון נבצע מיפוי של כל ילדי החינוך המיוחד אשר יוצאים כיום ללימודים מחוץ לאזור השרון כולו ובתאם נבחן הקמת מוסד מתאים על אזורי כאן ברעננה.
  • נרחיב ברעננה את הכיתות המכילות באופן בו יותר ילדים מיוחדים אך בתפקוד גבוה, ישתלבו בהתאם ליכולתם בכיתות רגילות.
  • נבחן את מודל ביה"ס ה"מכיל".
  • האגף החדש לחינוך משלים יציע לכל הורה של ילד מיוחד מרעננה,  את אפשרות השילוב של הילדה או הילד במסגרות חינוך א-פורמאלי בשעות אחה"צ. המטרה : שכל ילדה וילד מהחינוך המיוחד יזכו לעוד שעות של פעילות חברתית מעשירה ומועילה.

מידע על אופן ההצבעה

תגיד "היכן אני מצביע/ה"? למה לא קיבלתי פתק?
איך הבן/הבת שלי מצביעים בצה"ל ? 

לפניכם כל המידע הנחוץ ליום הבחירות ברעננה!

א. לאיתור מקום הקלפי לפניכם שתי אפשרויות:  

 1. לפניכם קישור של משרד הפנים – היכנסו לקישור ומלאו במקום המתאים את מספר תעודת הזהות שלכם וכן את תאריך ההנפקה. המערכת תשיב לכם את מקום הקלפי. https://www.gov.il/apps/moin/bocharim/
 2. גם צוות המטה שלי ישמח להשיב לכם אישית על הקלפי שלכם : 054-4884-8840 שלחו לנו ווטסאפ עם שם ותעודת זהות ונשיב לכם.

שאלה: למה לא קיבלתי את הפתק בדואר? 
תשובה: רובנו לא קיבלנו אותם. אלה פתקים ששולח משרד הפנים, אך הם נועדו למידע בלבד על מקום הקלפי, הם לא נחוצים להצבעה!!!

ב. מה להביא לקלפי ?

 1. הקלפיות פתוחות בין השעות 07.00 בבוקר ועד 22.00 בלילה. 
 2. ההזדהות בפני צוות הקלפי היא באמצעות תעודת זהות או רישיון נהיגה. 

הפתק שהיינו מקבלים ממשרד הפנים (ורובנו לא קיבל) לא נחוץ להצבעה, הוא נועד למידע בלבד !!!

ג. בכמה פתקים מצביעים ? 

תקבלו שתי מעטפות : 
אחת עבור הפתק הצהוב – לבחירה ישירה לראשות העיר (ניר קריסטל)  
והשניה עבור הפתק הלבן – לבחירת הרשימה למועצת העיר (ק – רעננים בראשות ניר קריסטל). 

יש לוודא שלקחתם פתק אחד בלבד !!! מכל סוג והכנסתם למעטפה, אחרת המעטפה תיפסל.

ד. והילדים שלנו החיילים המדהימים ? 

הם מצביעים בבסיסים. לאחר הזדהות בפני צוות הקלפי, הם יקבלו מעטפות כמוכם אבל בשונה מאיתנו, הם יקבלו פתק צהוב ריק ופתק לבן ריק. מדוע ריקים? כי אחריהם בתור יעמדו חילים מערים אחרות ולא ניתן להביא לכל בסיס את כל הפתקים מכל הארץ. 

ולכן: עליהם לכתוב בכתב ידם את הבחירה שלהם.
במקרה שלנו :
(ניר קריסטל) על הפתק הצהוב,
ק – רעננים בראשות ניר קריסטל  על הפתק הלבן. 

אסור להוסיף דבר מלבד הטקסט הזה על הפתקים. 

והכי חשוב – יום הבחירות הוא יום שבתון. הוא נועד כדי שכולנו נלך להצביע ונשפיע על העתיד שלנו. כי רק מי שמצביע באמת משפיע.
מזמין אתכם לבחור בי לראשות העיר וברשימת רעננים (ק) בראשותי למועצת העיר.

שלכם, 
ניר קריסטל ורשימת רעננים (ק)

דילוג לתוכן