ניר קריסטל לראשות העיר

המצע

גיל הזהב

החזון שלי לרעננה הוא שכל תושבת ותושב יזכו לקבל ברעננה שלנו את מלוא השירותים שהם זקוקים להם כאן בתוך העיר : דיור, תחבורה, ביטחון, תרבות, בילוי ופנאי, רווחה ועוד.
הכל – בתוך 15 דקות לכל היותר מהבית של כל אחת ואחד מאיתנו כאן ברעננה שלנו. 

ולהלן התכניות :

 1. לראשונה בישראל ! דיור מוגן – מוזל לבני גיל הזהב תושבי רעננה
  לראשונה בישראל, נקים ברעננה על קרקע עירונית בית דיור מוגן אשר יכלול בתוכו מספר קומות של דירות אשר יושכרו במחיר מוזל משמעותית משאר הדירות לתושבות ותושבי רעננה (בזכות העובדה שהקרקע עירונית).
  הדיירות והדיירים שיזכו לדיור המוזל יהיו בנות ובני גיל הזהב – תושבי רעננה בלבד, אשר ייבחרו על בסיס תבחינים כלכליים וסוציאליים – והכל בפיקוח של האגף לשירותים חברתיים.
  בית הדיור המוגן ייבנה ברעננה ויופעל על ידי חברה פרטית שתידרש להוכיח ותק וניסיון מוצלח בהפעלת מתחמי דיור מוגן בישראל ואשר תיבחר במכרז ציבורי – פומבי.
 2. דירות קטנות במרכז העיר ישמשו את תושבינו בני גיל הזהב וגם את הצעירים.
  רחוב אחוזה ישנה את פניו כך שייבנו בו בניינים בני 12 קומות, מתוכן 8 קומות של דירות קטנות – (קומות 3 עד 11). הדירות בגודל של 60 מטרים כולל הממ"ד, תהיינה בשכירות לטווח ארוך. כל הבניינים יכללו משרדים בקומות 1-2, וכמובן קומת מסחר מודרנית הפונה לרחוב אחוזה ובה יפעלו מסעדות, בתי קפה וחנויות.
  דירות בגודל של 60 מטרים – יתאימו לצרכים העדכניים של אלה מבין ותיקי העיר אשר רוצים לעבור מבתים פרטיים או דירות גדולות, לדירות קטנות לאחר שהילדים כבר הקימו משפחות וכן לצעירי העיר שנאלצים לנדוד כיום מרעננה בשל העובדה שאין בה דירות קטנות.
  (רחוב אחוזה יישאר סגור בשבת בהתאם לסטטוס קוו בו תומכים 66% מתושבי רעננה).
 3. תכנית חדשה של תחבורה ציבורית ברעננה
  הידעתם? משרד התחבורה מעוניין להשקיע 137 מיליוני שקלים בפיתוח תחבורה ציבורית מתקדמת ברעננה. לצערי, ראש העיריה ברוידא סירב לשתף איתם פעולה, למרות שצוות המשרד נענה כמעט לכל דרישותינו. בעקבות סירובו, החליטה השרה מירי רגב בשעתו להוציא את כל התקציב מרעננה ולעצור את פיתוח התחבורה הציבורית. זו היתה אחת מן הסיבות שגרמה לי להחליט לוותר על תפקיד סגן ראש העיריה בשכר מלא ולהפסיק לעבוד עם ברוידא.
  אז מה יהיה לנו ? נשיק ברעננה פריסה חדשה של תחבורה ציבורית במימון משרד התחבורה, כאשר ברחובות אחוזה וויצמן יפעלו אוטובוסים של 50 נוסעים בתדירות גבוהה ואילו בכל הרחובות היוצאים מאחוזה – לכיוון צפון ודרום, יפעלו מיניבוסים חשמליים ובהם 7 מקומות ועד 19 מקומות לכל היותר. כבר בחודש נובמבר הקרוב, יפעלו ברעננה שאטלים בחינם על חשבון העיריה, שיפעלו על רחובות אחוזה וויצמן, אל ומ.. 2 תחנות הרכבת וזאת עד להטמעת שירותי התחבורה החדשים במימון משרד התחבורה.
 4. בוקר טוב לוותיקי רעננה – בפארק רעננה
  יש לנו פארק מהיפים בישראל. הוא רק לא מנוצל מספיק.
  אתם מוזמנים לפארק היפהפה שלנו, 3 פעמים בשבוע בשעות הבוקר למגוון הפעלות ופעילויות ייחודיות לכם, הותיקים של רעננה – חוגים של מוסיקה, התעמלות, ריקוד ואפילו אזור ל"פרלמנט" שם תהנו מקפה ומאפה במחירים מוזלים.
  אתם בטח שואלים איך תגיעו לשם? תוכלו להגיע אל הפעילות ולשוב לבתיכם בסיומה, בחינם (!), באמצעות שירות שאטלים שתפעיל העיריה למענכם.

  Couple of senior husband and wife looking at the camera under a colorful fall tree
 5. מגוון נרחב של אירועי תרבות לכל הגילאים :
  כאשר מספר לי ראש עריית הרצליה שרבים מותיקי העיר מגיעים להופעות החינמיות אצלו בפארק בהרצליה, אני מתבייש בשמכם. מדוע? כי יש לרעננה פארק יפהפה שהיה הראשון בשרון ואמפי מהראשונים בישראל וכולנו משלמים מיסים כנדרש, אז לאן נעלם הכסף שלנו?
  אז מה בתכנית?
  האמפיפארק יפתח את שעריו בחינם לתושבי העיר עם שלל הופעות בחודשי הקיץ ששיאם בפארקונצרט קלאסי עם תזמורת סימפונט רעננה שלנו, פסטיבל הכלייזמרים ועוד.
  בראש השנה קונצרט חגיגי לרגל החג ובמוצאי יום העצמאות – קונצרט זמר עברי.
  קבלת שבת רעננית באגם שבפארק רעננה מדיי סוף שבוע.
  אירועי שבת תרבות ב"יד לבנים".
  חוגי ריקודי עם בפארק רעננה וברחבי העיר.
  אחת לשבוע הרצאה חינם בנושאי אקטואליה ועוד, בה תוכלו לצפות בנוחות מהכורסא בסלון ביתכם דרך המחשב או הנייד, עם מרצים בעלי שם בתחומם.
 6. סימפונט רעננה כאן בשבילכם
  אחת לחודש בשעות הבוקר תופיע תזמורת  סימפונט רעננה הנפלאה שלנו בקונצרט המיועד לוותיקי העיר – בחינם. זו התזמורת הנפלאה שלנו שמופיעה בכל העולם, לכם מגיע ליהנות ממנה יותר מכל תושבי עיר אחרת בעולם.
 7. הגלריה העירונית תעבור למרכז העיר
  תושבות ותושבי רעננה, בנות ובני גיל הזהב מהווים את עיקר המבקרים בגלריה העירונית שנמצאת כיום בפארק. למרות שתכנית התחבורה החדשה תכלול אוטובוס שיגיע לשם סופסוף (בניגוד למצב כיום), הגלריה תעבור בתוך חצי שנה למרכז העיר וכך תוכלו ליהנות ממנה יותר.
 8. עושים כבוד לניצולי השואה  !
  ניצולי השואה לצערנו מתמעטים מדיי שנה. אנחנו חייבים לאפשר להם זקנה מכובדת וברווחה מרובה.
  כבר בחודש אפריל 2024 נשיק ברעננה תכנית עירונית חדשנית לליווי מלא ומקיף של ניצולי השואה. התכנית תהיה "תפורה" באופן אישי לכל ניצולת וניצול שואה תושבי רעננה ותופעל על ידי צוותים עירוניים וכן מתנדבים.  תכנית זו תתווסף לשלל הפעילויות אשר מקיים כבר כיום האגף לשירותים חברתיים לרווחת הניצולים.
  בנוסף…
  ניצולי השואה יזכו לכניסה חינם לכל המתקנים והאירועים העירוניים.
  נגביר את המפגשים של בני נוער עם ניצולי שואה המעוניינים לספר את סיפורם, בבתי הספר ובתנועות הנוער.
  נרחיב את אירועי זיכרון בסלון במהלך כל השנה (ולא רק סביב יום השואה).
  נעמיק את הקשר בין יחידות צה"ל שרעננה מאמצת – חיילי וצוערי בה”ד 7 והחיילים הבודדים ב”הבית של בנג’י”  עם ניצולי השואה תושבי רעננה.
 9. ערבות הדדית אמיתית – תכנית "עמית רעננה"
  רשת חברתית של חניכי תנועות הנוער ותלמידי בתי הספר יתמכו בקשישי העיר בשעת חירום. רשת החירום תופעל על ידי מחלקת המתנדבים בעיריית רעננה. כל תושבת ותושב ותיק ברעננה יהיו בטוחים שבשת חירום יש מי שדואג לשלומם ומוודא את בטיחותם. זו ערבות הדדית נוסח רעננה.
 10. נשלב פעילויות של גני ילדים עם דיירי בתי האבות ברעננה.
  הניסיון בארץ ובעולם מוכיח שפעילות משותפת של קשישים בגני ילדים תורמת גם לקטנטנים וגם לותיקים ואת זה ניישם ברעננה כבר בשנת הלימודים הקרובה. כמו כן, נפעיל את תכנית "סבא גן" בגני הילדים בעיר, במסגרתה מגיעים ותיקים באופן קבוע ליום אחד בשבוע בגן הילדים.
 11. בואו להתנדב ולתרום לקהילה הרעננית
  יש לכם ניסיון חיים אדיר. יש לכם גם זמן פנוי ורצון לתרום? אנחנו זקוקים לכם.
  נעמיק את היצע הפעילות ההתנדבותית לאוכלוסיית הגמלאים ונקשר בין הגמלאים לארגונים הזקוקים למתנדבים ברעננה.
 12. "רענני – דיגיטלי"
  אפליקציה זו תאפשר לוותיקי העיר, לקבל מידע מפורט ישירות לטלפון הנייד שלכם על האירועים בעיר, מידע על הטבות וזכאויות שונות, ליצור קשר ולקבל סיוע עירוני בכל תחום, בשגרה ובשעת חירום. כי אנחנו כאן בשבילכם.
  אתם בטח שואלים – מאין הוא יממן אתכל הטוב הזה? פשוט, לרעננה לא חסר כסף. הבעיה נעוצה בסדרי עדיפויות הדורשים שינוי. הגיעה העת שיותר תקציב ושירותים יחזרו לתושבים.

מידע על אופן ההצבעה

תגיד "היכן אני מצביע/ה"? למה לא קיבלתי פתק?
איך הבן/הבת שלי מצביעים בצה"ל ? 

לפניכם כל המידע הנחוץ ליום הבחירות ברעננה!

א. לאיתור מקום הקלפי לפניכם שתי אפשרויות:  

 1. לפניכם קישור של משרד הפנים – היכנסו לקישור ומלאו במקום המתאים את מספר תעודת הזהות שלכם וכן את תאריך ההנפקה. המערכת תשיב לכם את מקום הקלפי. https://www.gov.il/apps/moin/bocharim/
 2. גם צוות המטה שלי ישמח להשיב לכם אישית על הקלפי שלכם : 054-4884-8840 שלחו לנו ווטסאפ עם שם ותעודת זהות ונשיב לכם.

שאלה: למה לא קיבלתי את הפתק בדואר? 
תשובה: רובנו לא קיבלנו אותם. אלה פתקים ששולח משרד הפנים, אך הם נועדו למידע בלבד על מקום הקלפי, הם לא נחוצים להצבעה!!!

ב. מה להביא לקלפי ?

 1. הקלפיות פתוחות בין השעות 07.00 בבוקר ועד 22.00 בלילה. 
 2. ההזדהות בפני צוות הקלפי היא באמצעות תעודת זהות או רישיון נהיגה. 

הפתק שהיינו מקבלים ממשרד הפנים (ורובנו לא קיבל) לא נחוץ להצבעה, הוא נועד למידע בלבד !!!

ג. בכמה פתקים מצביעים ? 

תקבלו שתי מעטפות : 
אחת עבור הפתק הצהוב – לבחירה ישירה לראשות העיר (ניר קריסטל)  
והשניה עבור הפתק הלבן – לבחירת הרשימה למועצת העיר (ק – רעננים בראשות ניר קריסטל). 

יש לוודא שלקחתם פתק אחד בלבד !!! מכל סוג והכנסתם למעטפה, אחרת המעטפה תיפסל.

ד. והילדים שלנו החיילים המדהימים ? 

הם מצביעים בבסיסים. לאחר הזדהות בפני צוות הקלפי, הם יקבלו מעטפות כמוכם אבל בשונה מאיתנו, הם יקבלו פתק צהוב ריק ופתק לבן ריק. מדוע ריקים? כי אחריהם בתור יעמדו חילים מערים אחרות ולא ניתן להביא לכל בסיס את כל הפתקים מכל הארץ. 

ולכן: עליהם לכתוב בכתב ידם את הבחירה שלהם.
במקרה שלנו :
(ניר קריסטל) על הפתק הצהוב,
ק – רעננים בראשות ניר קריסטל  על הפתק הלבן. 

אסור להוסיף דבר מלבד הטקסט הזה על הפתקים. 

והכי חשוב – יום הבחירות הוא יום שבתון. הוא נועד כדי שכולנו נלך להצביע ונשפיע על העתיד שלנו. כי רק מי שמצביע באמת משפיע.
מזמין אתכם לבחור בי לראשות העיר וברשימת רעננים (ק) בראשותי למועצת העיר.

שלכם, 
ניר קריסטל ורשימת רעננים (ק)

דילוג לתוכן